« 2 gedichten van Tjitse Hofman | Hoofdmenu | Van Gogh-weblog »

Tussen Woord en Daad: René Char

[ingezonden mededeling]

'In 1945 hebben wij ons ingebeeld dat de totalitaire geest met het nazisme, zijn terreur, zijn ondergrondse vergif en zijn gaskamers de strijd verloren had. Maar de uitwerpselen ervan zijn verborgen in het vruchtbare onbewuste van de mensen. Een immense onverschilligheid ten aanzien van de erkenning van anderen en hun levende expressie naast die van ons, laat ons weten dat er geen algemene principes en overgeërfde moraal meer is. Een failliete beweging heeft haar meegesleurd.'
Dit schrijft de Franse dichter en verzetsheld René Char (1907-1988 ), een van de grote Franse dichters van de twintigste eeuw. Volgens Char heeft de poëzie, ook na de Tweede Wereldoorlog, de taak om te trachten de menselijke waardigheid en soevereiniteit te herstellen.
Hoewel Char in Frankrijk een van de meest invloedrijke dichters van de twintigste eeuw was, geniet zijn werk in Nederland weinig aandacht. Zo is er tot nu toe slechts een klein deel van zijn oeuvre vertaald.
Perdu wil de relatieve stilte rond dit werk doorbreken. Zowel het werk als het leven van René Char biedt namelijk een unieke invalshoek om het over poëzie en engagement te hebben. En wel omdat de cruciale vraag voor René Char is of en hoe een handelend leven te verenigen valt met een soeverein dichterlijk bestaan.
Perdu nodigde Eric Bolle en Henk van der Waal uit om vanuit Chars leven en werk in te gaan op de spanning tussen poëzie en politiek, tussen woord en daad. De twee lezingen zullen gevolgd worden door een gesprek.

Zondag 24 februari / aanvang 14:00 - zaal open 13:30 / entree: 6/5 euro (met korting) / reserveren.

Reacties

Laat een reactie achter

Feeds

  • klik hier voor het allerlaatste (literatuur-)nieuws


    > Meer feeds...

Zoeken

  •  

Laatste reacties

Colofon

Advertenties