Op donderdag 13 september zal Kleine Revolutie Producties i.s.m. Het Patronaat te Haarlem een avond presenteren met de titel "Een Kleine Revolutie". In de zaal boven het Patronaat Café zullen 3 dichters en 3 singer-song writers ieder op een unieke manier op elkaars werk reageren. Bas Belleman zal optreden met Leine, Thomas Möhlmann met Jodi's Doorstep en Lucas Hirsch met Benjamin Winter. Meer info.
Passionate: 'Kom op zaterdag 8 september en zondag 9 september kijken en luisteren naar Wilfried de Jong, Rick de Leeuw (ex-Tröckener Kecks) samen met Jan Hautekiet, Ingmar Heytze (vertegenwoordigd door Bas Keijzer), Ernest van der Kwast, Mannen in Pak en spoken word artiest Wonder met een soundtrack van celliste Leonie Stevens! Al deze dichters, schrijvers en muzikanten treden op op het Passionatepodium tijdens het festival De Wereld van Witte de With dat plaatsvindt in de Witte de Withstraat in Rotterdam. Kijk voor meer informatie op www.passionate.nl.'
Uitgeverij Querido laat weten: 'Een dichter geeft vorm aan taal. In het algemeen is papier de meest ideale drager van die vormgeving, maar de verleiding om via internet de betekenishorizon van een gedicht te verbreden is tegenwoordig zo groot dat ook de dichter Henk van der Waal daarvoor is gezwicht. Vanaf heden kunt u zijn website www.henkvanderwaal.nl bezoeken.'
Rialto: 'Schrijver Hafid Bouazza is op zaterdag 22 september gastprogrammeur van Rialto Podium. In dit programma wordt maandelijks een prominente Amsterdammer gevraagd een film te kiezen en in te leiden. Bouazza koos voor Jacob's Ladder (VS 1990) van Adrian Lyne.' Meer info.
In het weekeinde van 29 en 30 september 2007 vindt in Den Haag het poëziefestival Dichter aan huis plaats. Twee weken later op 13 en 14 oktober vindt het festival plaats in Gent. Tijdens het festival dragen 40 Nederlandse en Vlaamse dichters vijf keer per dag voor uit eigen werk in 40 Haagse en Gentse woonkamers en ateliers. Meer info.
Reacties