(In Vragen van Neruda reageert een dichter op drie vragen uit het Boek der Vragen van Pablo Neruda. Deze keer: Els Moors.)
Wat heeft de boom geleerd van de aarde
dat hij kan praten met de hemel?
De hemel en de boom praten met elkaar. De boom leert denk ik net zoveel van de aarde als de aarde van de boom.
Waarom heeft de zoete kers
zo'n verdomd harde pit?
De pit verdwijnt door de maag van velen, hoe zoeter hoe heerlijker, bijgevolg moet de kersenpit, wil hij zeker zijn dat er nog kersen na hem komen, behoorlijk hard zijn om daar te belanden waar hij moet eindigen. De grond.
Hoeveel kerken heeft de hemel?
Alle kerken zoals ik ze ken hebben maar een hemel. Dat zou moeten betekenen dat er veel verschillende 'hemelen' zijn, aangezien er toch op aarde veel kerken zijn. Dat betekent ook dat elke afzonderlijke Hemel noodzakelijkerwijs maar een kerk kan hebben. Als ik mij daarentegen een ander soort hemel probeer voor te stellen wil ik dat ze zoals de aarde is. De aarde heeft veel kerken.
Laatste reacties